Diaspora bashkohet në forcë për atdheun

Autori:Gazeta Fjala

FDA, platforma e së cilës u prezantua sot, ka për qëllim stabilitetin ekonomik dhe paqen e qëndrueshme në të gjitha trojet shqiptare.

Shoqata të ndryshme që kanë vepruar në organizimin e diasporës shqiptare, janë bashkuar në një klub të vetëm – Forca e Diasporës për Atdheun (FDA), me qëllim të avancimit, promovimit dhe mbështetjes së idesë për bashkëveprim gjithëkombëtar.

FDA, platforma e së cilës u prezantua sot, ka për qëllim stabilitetin ekonomik dhe paqen e qëndrueshme në të gjitha trojet shqiptare.

Kjo organizatë e cila është formuar me iniciativën e shumë qytetarëve në diasporë mendon se diaspora vazhdon të jetë garantuese e paqes dhe stabilitetit ekonomik në vend, andaj edhe vlerësojnë se nevoja e formimit të saj lindi në bazë imediate e që tash e tutje do të mbështesë zhvillimin ekonomik.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/diaspora-bashkohet-ne-force-per-atdheun/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala