Dhunë para Bankës Qendrore Evropiane (foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Protesta e së mërkurës para Bankës Qendrore Evropiane ka eskaluar në dhunë.

Në Frankfurt, ku ndërtesa e re pritej të hapet në mëngjesin e së Mërkurës, veturave policore iu është dhënë flaka. Edhe policët janë ndeshur me protesutesit e rebeluar.

Aktivistët thonë se BQE është njëra prej qendrave qendrore e cila po imponon impelentimin e politikës katastrofale të varfërimit.

Grupo e protestuesve po planifikojnë seri të marsheve në ditët në vazhdim.

 

a-police-officer-was-reportedly-injured-in-the-ensuing-riot-similar-events-were-seen-when-the-ecb-visited-italy-in-2014

but-at-least-some-of-the-activists-didnt-lose-a-sense-of-creative-style

police-cars-were-set-on-fire-as-well-as-pretty-much-anything-else-the-rioters-could-use-to-create-makeshift-barricades

rioters-reportedly-ripped-up-paving-stones-to-use-as-makeshift-weapons-against-the-police

the-usually-peaceful-frankfurt-skyline-was-filled-with-smoke-from-burning-cars-and-barricades

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhune-para-bankes-qendrore-evropiane-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala