Dhuna nuk i sjell favore asnjërës palë

Autori:Avdyl Pajaziti

Drejtori i KDLMLNJ-së, Behxhet Shala, ka vlerësuar se dhuna e shfaqur gjatë këtyre ditëve nuk do t’u sjellë favore as partive në pushtet, e as atyre të opozitës.

Ai për ‘Epokën e re’ tha se pozita duhet të reflektojë karshi këtyre zhvillimeve, kurse opozitës të heqë dorë nga dhuna.

Shala ka thënë se vendosja e dialogut në mes palëve është zgjidhja e vetme, në të kundërtën, sipas tij, çmimin më të lartë do ta paguajnë qytetarët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhuna-nuk-i-sjell-favore-asnjeres-pale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala