Dhomat super të vogla në Japoni

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë shpesh janë përmendur dhomat e vogla që ekzistojnë në Japoni, por fotografi Won Kim ka vendosur që të sjellë një set fotografish të hapësirave tepër të vogla  duke u fokusuar në një hotel në Tokyo që është paraparë si një bujtinë për turistë.

Kim kishte qëndruar në këtë hotel derisa po udhëtonte nëpër  Japoni ndërsa ishte kthyer pas 2 viteve për të realizuar fotografitë. Ai kishte jetuar disa muaj duke fotografuar këto hapësira të vogla që japonezët i quajnë shtëpi.

Disa nga banuesit janë vizitorë për një kohë të shkurtër ndërsa disa të tjerë qëndrojnë për kohë më të gjatë, transmeton Klan Kosova.

“Më duket e çuditshme se si njerëzit kanë aftësinë të jetojnë dhe të funksionojnë në hapësira kaq të ngushta” tha ai.

japoni 2

japoni 1

japoni 6

japoni 5

japoni 4

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhomat-super-te-vogla-ne-japoni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala