Dhjetë mijë objekte pa leje në Ferizaj

Autori:Avdyl Pajaziti

Deri më tani në komunën e Ferizajt janë regjistruar mbi dhjetë mijë objekte të ndërtuara pa leje. Kështu procesi i regjistrimit të objekteve pa leje në komunën e Ferizajt është vlerësuar të hënën si tejet i suksesshëm bazuar në statistikat që ka prezantuar Drejtoria e Urbanizimit.
Faik Grainca, gjatë një konference për medie ka bërë të ditur se projekti i regjistrimit të objekteve pa leje tashmë ndodhet në fazën e regjistrimit të këtyre objekteve në zonat rurale.

“Është fat i mirë që Ministria e ka prolonguar afatin dhe kemi kohë që deri me 11 qershor të bëjmë regjistrimin e të gjitha këtyre objekteve. Komuna e Ferizajt është komuna që më së shumti ka regjistruar objekte të ndërtuar pa leje, e ka filluar me kohë këtë proces, kemi formuar me kohë ekipin dhe rezultatet janë evidente. Mund të them se vetëm Prishtina është para nesh, ndërsa ka komuna që ende nuk e kanë filluar këtë punë ose tash e kanë nisur këtë proces” ka thënë Grainca.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhjete-mije-objekte-pa-leje-ne-ferizaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala