Dhjetë librat më të kërkuar në gjuhën shqipe

Autori:Zekirja Shabani

Libraria Buzuku ka përzgjedhur listën e dhjetë librave më të kërkuar në gjuhën shqipe, përgjatë vitit 2014 dhe gjatë janarit të këtij viti.

 

10 librat më të kërkuar në në gjuhën shqipe:

 

  1. Blendi Fevziu – Ahmet Zogu
  2. Patrick Modiano – Lulet e rrënimit
  3. Albatros Rexhaj – Zonja Z
  4. Ismail Kadare – Mëngjeset në kafe Rostand
  5. Alexandre Dumas – Ali Pasha
  6. Milan Kundera – Mosdija
  7. Gayle Forman – Nëse do të qëndroj
  8. Edouard Louis – Mori Fund Eddy Bellegueule
  9. Jean Louis Fournier – Vejan
  10. Khaled Hosseini – Dhe malet oshtinë

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhjete-librat-me-te-kerkuar-ne-gjuhen-shqipe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala