Dhjetë librat më të kërkuar në gjuhën angleze

Autori:Zekirja Shabani

Libraria Buzuku ka përgatitur listën e dhjetë librave më të kërkuar në gjuhën angleze, përgjatë vitit 2014 dhe gjatë janarit të këtij viti, në Kosovë.

10 librat më të kërkuar në gjuhën angleze:

 

  1. Paulo Coelho – Adultery
  2. Haruki Murakami – Kafka on the shore
  3. Rhonda Byrne – The magic
  4. Veronica Roth – Divergent
  5. K. D. Salinger – The Catcher in the Rye
  6. John Green – Looking for Alaska
  7. Stephen Hawking – A Brief history of Time
  8. J. R. Tolkien – Hobbit
  9. Sheryl Sandberg – Lean In
  10. John Green – The fault in our stars

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhjete-librat-me-te-kerkuar-ne-gjuhen-angleze/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala