Dhjetë fakte interesante!

Autori:Avdyl Pajaziti

– Duhanipirsësit mund të humbin 1/3 e kujtesës së tyre të përditshme.

– Operacioni i parë në zemër të hapur është kryer në vitin 1893.

– Gjatë një teshtitje, të gjitha funksionet trupore ndalen për një çast, madje edhe zemra juaj.

– Stresi shkakton ose komplikon 90% e të gjitha sëmundjeve.

– 80% e trurit të njeriut përbëhet nga uji.

– 1 nga çdo 1000 foshnje lindin me një dhëmb.

– Truri i njeriut ndalon rritjen në moshën 18 vjeçare.

– Për të ecur një hap, ju vëni ne funksion rreth 200 muskuj.

– Turi juaj është më aktiv gjatë natës se sa gjatë ditës.

– Duke dhuruar një dozë të gjakut, ju mund të shpëtoni katër jetë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhjete-fakte-interesante/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala