Dhjetë ekipet që kanë fituar më shumë ndeshje në Ligën e Kampionëve (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

UEFA ka publikuar një foto ku shihet ecuria e skuadrave në garën më të madhe në botë Ligën e Kampionëve.

Skuadra që ka më së shumti fitore padyshim është Real Madrid me 220 fitore, ndërsa në total ka fituar 506 pikë.

Pas tyre vjen Bayern Muniche 396 pikë dhe Barcelona me 357 pikë.

Në vendet e tjera janë Manchester United, Milan, Juventus, Porto, Benfica, Liverpool dhe Arsenal.

Pikët një kohë për një fitore janë numëruar dy pikë, ndërsa tash e një kohë për fitore fitohen tri pikë. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dhjete-ekipet-qe-kane-fituar-me-shume-ndeshje-ne-ligen-e-kampioneve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala