Detajisti Edi Rama

Autori:Zekirja Shabani

Krevatat, qorapet, aksesorët dhe veshja e tij në përgjithsi janë disa prej gjërave që na tërheqin vëmendjen kur shohim Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Por, nga i vie ky inspirim dhe nga motivohet për kombinimet e tij të veçanta?

Varësisht nga situata në të cilën është pjesëmarrës, i dallon edhe stili i veshjes, i cili bie në sy për të gjithë, transmeton gazeta Fjala. Dhe kjo është prej gjërave e cila e veqon nga liderët e tjerë të vendeve botërore. Ai ka një stilist special nga Italia i cili kujdeset për dukjen e tij e cila lë mbresa.

Në prezencën e tij në Francë, për homazhe ndaj të vrarëve në sulmin e redaksisë ‘Charlie Hebdo’, në xhepin e tij të sakos vërheshin tri ngjyrat e flamurit Francez të paraqitura në 3 ngjyra të drurit, e cila e bëri atë të dalluar nga të pranishimit e tjerë.

edii

Një frymë e re e inovacionit në fushën politike janë edhe mënyrat e veçanta të bërjes së fushatës.

Barack Obama, si mjet inovues në fushatën e tij kishte zgjedhur rrjetet sociale, dhe gjatë fushatës mund të shihej se gjithmonë ishte duke i përdorur 2 apo 3 telefona celularë.

Ndërsa, Edi Rama, fushatën e tij e kishte veçuar me ngjyrën vjollcë. Përveç sfondit e cila ishtë në këtë ngjyrë, gjithashtu edhe ndonjë detaj lidhej me atë ngjyrë, si kravata, qorapet apo jeleku, raporton Gazeta Fjala.

Edi-Rama-280x200_31

Shpesh në emisione apo në konferenca di të befasojë me veshje sa elegante po ashtu dhe sportive.

Në emision në Top Chanel është parë me maicë të filimit të njohur të animuar ‘Batman’, ndërsa në shumë konferenca është parë me krevatë me ngjyra të shumëllojshme.

rama2-620x330 u1_EdiRama Edi-rama

Atij gjithashtu i pati ndodhur një skandal, ku iu patën shfaqur fotot e tij nudo në plazhë së bashku me një vajzë së cilës nuk i dihet identiteti i saj.

Ai për këto foto kishte thënë se janë bërë para 12 vitesh në kohën kur ai nuk kishte angazhime politike. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/detajisti-edi-rama/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala