Dështon PDK-ja, shtyhet seanca për Gjykatën

Autori:Avdyl Pajaziti

Dhjetë deputetë të PDK’së në Kuvendin e Kosovës nuk kanë pranuar të votojnë themelimin e Gjykatës Speciale. Kjo ka ndikuar që seanca të shtyhet për afat të pacaktuar.

Burime të Express brenda Grupit Parlamentar kanë treguar se vendimi për shtyrjen e seancës është marrë pasi janë deklaruar këta deputetë se do të votojnë kundër Gjykatës Speciale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deshton-pdk-ja-shtyhet-seanca-per-gjykaten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala