Dështon Komisioni për Integrime Evropiane

Autori:Avdyl Pajaziti

Komisioni Parlamentar për Integrime Evropiane ka dështuar që të mbahet shkaku i mungesës së kuorumit.

Të pranishëm në komision ishin vetëm anëtarët Teuta Sahatqija, Luljeta Veselaj- Gutaj dhe Sllobodan Petroviq.

Në këtë komision ishte paraparë që të shqyrtohen disa projektligje si ai për Parandalimin e Konfliktit të Interesit në Ushtrimin e Funksionit Publik, amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së, Shqyrtimi i Projektligjit për Akademinë e Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, dhe amendamentet e Komisionit funksional nga aspekti i përputhshmërisë me legjislacionin e BE-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deshton-komisioni-per-integrime-evropiane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala