Derisa nuk zbrazet kampi i Preshevës, Serbia e mbylli kufirin për emigrantë

Autori:Avdyl Pajaziti

Autoritetet serbe kanë vendosur ta mbyllin kufirin me Maqedoninë, në vendkalimin kufitar ndërkombëtarë “Tabanoc” (Maqedoni-Serbi), për kalimin e emigrantëve.

Vendimi i këtillë ka hyrë në fuqi sot në mëngjes rreth orës 7.00, ka bërë të ditur Televizioni “Nova”, transmeton gazeta “Lajm”.

Arsyetimi zyrtar i autoriteteve serbe është se në Kampin për emigrantë në Preshevë tanimë nuk ka vend për emigrantë të ri, sepse është mbushur përplot me emigrantë nga shtetet arabe dhe nga shtetet e Afrikës veriore.

Serbia zotohet se kufiri do të ngel i mbyllur derisa nuk zbrazet kampi për emigrantë në Preshevë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/derisa-nuk-zbrazet-kampi-i-presheves-serbia-e-mbylli-kufirin-per-emigrante/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala