Deri në vitin 2020, çmimi për një pako duhan do të jetë mbi 20 euro

Autori:Avdyl Pajaziti

Në përpjekje për të ndaluar përhapjen e kancerit, po mendohet shtrenjtimi i duhanit
Sipas raportit të “Taskforcës së Pavarur Kundër Kancerit”, çmimet për një pako duhan, që zakonisht kushtojnë rreth 12 euro në tregjet Evropiane, deri në vitin 2020 do të ngrihet dukshëm.

Duke u koncentruar në parandalim, me anë të këtij projekti, ekspertët po mendojnë se do të shpëtojnë nga tridhjetëmijë jetë në vit,transmeton Telegrafi.

Sipas hulumtuesve, shtrenjtimi i duhanit do t’i largoi përdoruesit e rinj, që nuk kanë të ardhura të rregullta.

Përpos kësaj, mendohet se pakohet e shtrenjta, që do të fillojnë më çmime mbi 20 euro, do të prekin edhe xhepat e përdoruesve, të cilët do të konsiderojnë lënien e shprehisë së tymosjes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deri-ne-vitin-2020-cmimi-per-nje-pako-duhan-do-te-jete-mbi-20-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala