Deputetja e Vetëvendosjes shëtitet me veturë me targa të Serbisë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Lëvizja Vetëvendosje njihet si parti që kundërshton fuqishëm konsumimin e prodhimeve vendore, ashtu sikurse janë refuzues deri në fund për simbolet e Serbisë në Kosovë, transmeton Express.

Madje, atyre iu pengon edhe vendosja e flamujve serb në lokalitetet me shumicë serbe, siç është Graçanica.

Por, ja që deputetja e tyre, Besa Baftija është parë duke u shëtitur me një veturë me targa të Serbisë.

Fotot janë siguruar nga Gazeta Express.

Vetura luksoze, mban targa të Vranjës.

Dihet se targat e Vranjës i përdorin bashkatdhetarët tanë të Preshevës, Medvdegjës dhe Bujanocit, por s’e dimë çfarë mund ta lidh këtë deputete kosovare me këtë lokalitet.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputetja-e-vetevendosjes-shetitet-me-veture-me-targa-te-serbise-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala