Deputeti Hasani kërkon ndalimi i veprimtarisë së priftërinjëve që nxisin urejtje

Autori:Gazeta Fjala

Nait Hasani deputet i PDK-së gjatë shqyrtimit të projektligjit per lirit fetare, ka kërkuar që disa priftrinjeve tu ndalohet veprimtaria për shkak të nxitjes së urrejtjes dhe diskriminimit.

“Na duhet një masë që të tregoj se kisha ortodokse është e Kosoves e jo e Serbisë”, tha Hasani.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputeti-hasani-kerkon-ndalimi-i-veprimtarise-se-prifterinjeve-qe-nxisin-urejtje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala