Deputetët serb paralajmërojnë bojkot të seancës

Autori:Gazeta Fjala

Deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës kanë paralajmëruar bojkotim të punimeve të Kuvendit të Kosovës me arsyetimin se ata i frikësohen dhunës në këtë institucion të lartë të vendit, transmeton Koha net.

Arsye për këtë, sipas deputetëve serbë është se opozita kishte përdorur skalperë për të zbuluar disa piktura në hollin e Kuvendit. Ata kanë shtuar se kanë frikë se skalperët mund të përdoren edhe për qëllime të tjera

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputetet-serb-paralamrojne-bojkot-te-seances/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala