Deputetët që sot e hodhën gazin në kuvend

Autori:Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli me të filluar seancën ka kërkuar pauzë dhe ka thirrur shefat e grupeve parlamentare në zyren e tij, pasi dikush nga opozita hodhi gazlotsjellës në Kuvend, raporton Infodirekt.tv

Pas disa minutave qendrimi tek foltorja, deputrtja e AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi e cila po qendronte ne ulsen e saj së bashku me Pal Lekajn, po ashtu nga AAK, kanë hedhur gazin e pare lotsjellës.

Më pas edhe deputeti i Vetëvendosjes Faton Topalli, tek foltorja e Kuvendit, ka hedhur një bombol tjetër të gazit lotsjellës, ku edhe më pas është ndërprer seanca, ku tw gjithw deputwt dolen nga salla.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputetet-qe-e-hodhen-gazin-sot-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala