Deputetët e pozitës dëshmitarë në procesin gjyqësor ndaj atyre të opozitës

Autori:Avdyl Pajaziti

Dokumenti zbardhë dëshmitarët e këtijë procesi gjyqësor ndaj deputetëve të opozitës e që del të jenë kolegët e tyre deputet nga koalicioni PDK-LDK. Xhavit Haliti, Armend Zemaj , Naser Osmani.

Redaksia e Kosovanews, ka siguruar një dokument nga Gjykata Themelore, Departamenti për Krime të Rënda, me të cilin është ngritur aktakuzë kundër deputetëve: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj- Bujupi dhe Faton Topalli.

Dokumenti zbardhë dëshmitarët e këtijë procesi gjyqësor ndaj deputetëve të opozitës e që del të jenë kolegët e tyre deputetë nga koalicioni PDK-LDK. Xhavit Haliti, Armend Zemaj , Naser Osmani , Nuredin Ibishi , Shpresa Gosalci , Leonora Alimaj dhe Kadri Veseli.

Në dokumentin e Gjykatës, siguruar nga Kosovanews, hedhja e gazit lotsjellës paraqitet si përdorim i armës.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputetet-e-pozites-deshmitare-ne-procesin-gjyqesor-ndaj-atyre-te-opozites/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala