Deputetët e ministrat fillojnë të hyjnë në Kuvend

Autori:Gazeta Fjala

Deputetët të Kuvendit të Kosovës si dhe një pjesë e kabinetit qeveritar tashmë ndodhet në sallën e Kuvendit të Kosovës, ku në ora 16:00 pritet të fillojë seanca plenare.

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri theksoi se dhuna nga opozita po e dëmton demokracinë në vend si dhe imazhin e shtetit të Kosovës.

Në Kuvend ka hyrë edhe përfaqësuesi i BE-së, Samuel Zbogar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputetet-e-ministrat-fillojne-te-hyjne-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala