Deputetët dhe kushdo që hynë në Kuvend do t’i nënshtrohen kontrollit (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit ka thënë se çdo individ që hyn në kuvend obligohet t’i nënshtrohet kontrollit, të gjitha bagazhet, e edhe kontroll trupor.

Kurse, Xhavit Haliti ka thënë se për t’u ekzekutuar ky vendim duhet të ndërrohen policët te hyrja për çdo javë.

“Propozoj që punonjësit e policisë të ndërrohen çdo javë, në mënyrë që të mos krijohen miqësi në mes tyre dhe personave që hyjnë në kuvend”, ka thënë Haliti.

Shtimi i masave të sigurisë, po bëhet pas incidenteve të fundit në sallën e Kuvend të krijuara nga protestat e partive opozitare, të cilat po i bllokojnë punimet, duke kërkuar shfuqizimin e marrëveshjeve me serbët, posaqërisht atë me Asociacionin e Komunave serbe.

Vendimi hyn në fuqi që nga dita e miratimit nga kryesia (sot). /lajmi.net/

12167558_10153160524387091_378517292_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deputetet-dhe-kushdo-qe-hyne-ne-kuvend-do-ti-nenshtrohen-kontrollit-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala