Dëmtohen makinat e kosovarëve në Ulqin (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

Një akti i shëmtuar ka ndodhur në këtë fundsezoni në Plazhin e madh të Ulqinit, saktësisht në plazhin “Coco Beach”, ku katër automjeteve, pronarë të të cilave janë shqiptarë nga Kosova u janë dëmtuar automjetet.

Xhamat e thyer, karroceria e gërvishtur, ku mbi të kishin shkruar shkrimin katër c, që është simboli i “çetnikëve” dhe pasqyra të thyera ishin disa nga dëmtimet e konsiderueshme që u janë bërë automjeteve.

Policia rreth drekës ka ardhur në vendngjarje por dëshmitarë të rastit nuk ka pasur, transmeton Gazeta Fjala

Sipas të gjitha gjasave qëllimi i keqbërësve nuk ka qenë vjedhja por shkaktimi i dëmit material dhe shfryerja e urrejtjes.

ulqini.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/demtohen-makinat-e-kosovareve-ne-ulqin-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala