Dembelët e Malishevës

Autori:Avdyl Pajaziti

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka konstatuar se prej 31 anëtarëve të Kuvendit të Komunës së Malishevës, 22 janë pasivë. Kjo është publikuar në “Fletënotimin” i cili përmban analizë dhe notim për punën individuale të kuvendarëve.
Sipas KDI, anëtarët që nuk kanë treguar asnjë rezultat në të gjitha kategoritë janë: Islam Vrenezi (IQM) me 0.0 %, Floriana Demaj (IQM) me 0.0 %, Rifat Mazreku (IQM) me 0.0 %, Liridona Maloku (IQM) me 0.0 %, Florentina Zulfaj (PDK) me 0.0 %, Bekim Hoti (PDK) me 0.0 %, dhe Donjeta Foniqi (LVV) me 0.0 % të notimit të përgjithshëm.
KDI-i ka konstatuar se “anëtarët që kanë treguar rezultate më të mira në të gjitha kategoritë në Kuvendin e Komunës së Malishevë janë: Muhamet Bytyqi (LVV) me 23.5 %, Januz Kastrati (LDK) me 12.6 % dhe Ahmet Rrahmanaj (PDK) me 11.8 %”.
Sa i përket pyetjeve të bëra nga anëtarët e Kuvendit të Komunës së Malishevës, drejtuar ekzekutivit komunal, sipas KDI në këtë periudhë janë bërë gjithsej 87 pyetje, nga të cilat 46 % kanë qenë të lidhura me aspekte procedurale të punës së organeve të Komunës së Malishevës derisa 54 % kanë qenë të lidhura me interesin e qytetarëve të kësaj komune”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dembelet-e-malisheves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala