Delegatët e LDK’së nisin të mblidhen

Autori:Avdyl Pajaziti

Delegatët e LDK’së kanë nisur të shkojnë në vendin ku do të mbahet Kuvendi i VIII Zgjedhor i Partisë së themeluar nga Ibrahim Rugova.

Isa Mustafa po planifikon të votohet për Kryetar të LDK’së pa pasur fare kundërkandidat.

Kjo pasi po synon që përmes një neni të Statutit të LDK’së që kërkon gjysmën e votave të delegatëve për të zyrtarizuar të pengojë kandidaturat tjera, shkruan Gazeta Express

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/delegatet-e-ldkse-nisin-te-mblidhen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala