Delawie uron Kosovën për MSA-në

Autori:Avdyl Pajaziti

Urimeve për ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit iu bashkua edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

“Urime Kosovës për ratifikimin e marrëveshjes për Stabilizim-Asociimin – një hap ky i madh përpara që do të sjellë përfitime reale për vendin”, ka shkruar ai në profilin e tij në Twitter.

Congrats to #Kosovo on ratifying the Stabilization & Association Agreement-A major step forward that will bring real benefits to the country

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/delawie-uron-kosoven-per-msa-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala