Delawie: Do ta bëjmë suksesin e madh realitet në vitin 2016! (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Me rastin e ndërrimit të moteve, të gjithë qytetarët e Kosovës ka uruar edhe Ambasada e Shteteve të Bashkuara  në Prishtinë, ku në veçanti Ambasadori Amerikan në Kosovë Greg Delawie, la një mesazh të fuqishëm për të përshëndetur edhe fundin e vitit 2015.

Duke uruar të gjithë qytetarët Delawie tha si vijon:

‘’Do të vazhdoj ta mbështes Kosovën në rrugën e saj si shtet shumetnik, demokratik, me një të ardhme në qendër të Evropës. Së bashku, ne do ta bëjmë suksesin e madh realitet në vitin 2016!’’

Për më shumë ndiqeni videon me mesazhin e dedikuar nga vet ambasadori për nderë të festës së Vitit të Ri.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/delawie-do-ta-bejme-suksesin-e-madh-realitet-ne-vitin-2016/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala