Delawie : Dhuna nuk ka vend në demokraci

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka shkruar në Twitter së dhuna nuk është gurëthemel i demokracisë.

E drejta për protesta paqësore është gurëthemel i demokracisë. Dhuna nuk është, ka shkruar amasadori amerikan, raporton Gazeta Fjala.

delzwie

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/delawie-dhuna-nuk-ka-vend-ne-demokraci/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala