Del në shitje fotoja e ajsbergut të Titanikut

Autori:Avdyl Pajaziti

Një foto, që tregon ajsbergun që mbyti Titanikun, ka dalë në shitje në një ankand.

Fotoja është bërë ditën e tragjedisë, që mori jetën e rreth 1500 njerëzve.

Në fakt fotoja nuk është bërë nga Titaniku, por nga një anije tjetër, që kishte kaluar andej.

Avullorja Prinz Adalbert kaloi pikërisht në ditën e tragjedisë.

Titaniku u mbyt më 14 prill 1912.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/del-ne-shitje-fotoja-e-ajsbergut-te-titanikut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala