Deda: Tani në UP do rehatohen ata që blejnë grada akademike

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, ka reaguar pas shkarkimit të rektorit të UP-së Ramadan Zejnullahu.

Sipas Dedës, pa Zejnullahun nuk do të ketë përparim në arsim, por rehatim të atyre që blejnë gradat akademike.

“Hapi më afër UNESCO’s – që është për tu përshëndetur – zhvlerësohet me shkarkimin e rektorit Zejnullahu. Ramadan Zejnullahu është i vetmi që tentoi që UP-në ta ndërtojë në institucion të dijes, arsimit e shkencës. Pa te nuk ka përparim në arsim, po rahatim të gjithë atyre që i blenë gradat akademike. ‪#‎meRektorin‬!”, ka shkruar Deda në Facebook

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deda-tani-ne-up-do-rehatohen-ata-qe-blejne-grada-akademike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala