Deda: Po shkojmë drejt luftës ndërshqiptare

Autori:Avdyl Pajaziti

Në emisionin Info Magazine, që transmetohet në Klan Kosova, zhvillimet e fundit politike në vend i ka komentuar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda.

Deda ka potencuar se ngjarjet në Kuvendin e Kosovës dhe jashtë tij mund të çojnë në konflikt civil.

“Jemi duke shkuar drejt luftës ndërshqiptare. Ka rritje të tensionit që mund të përshkallëzohet. Ne nuk duhet të lejojmë të vijë deri te një përplasje”, ka thënë ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deda-po-shkojme-drejt-luftes-ndershqiptare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala