Deda dhe Gashi bojkotojnë Komisionin për Integrime Evropiane

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka dështuar sot mbledhja e Komisionit për Integrime Evropiane, pasi që dy anëtarëve të këtij komisioni Ilir Dedës dhe Arben Gashit, nuk iu kanë dukur interesant pikat e rendit të ditës.

Ilir Deda, e ka parë si joserioze diskutimet që planifikoheshin të bëheshin gjatë kësaj mbledhje, duke potencuar se Kosova nuk është në një situatë politike për të diskutuar për pikat e parapara.

Edhe pse ka dështuar mbledhja me pikat e rendit të ditës, deputetët po diskutojnë për atë që Serbia të mos pengoje Kosovën në anëtarësim në nisma rajonale.

Në fund u vendos që të martën të ftohet në komision përfaqësuesi i BE-së, Samuel Zhbogar, dhe ministri Bekim Çollaku për të diskutuar lidhur me MSA-në.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/deda-dhe-gashi-bojkotojne-komisionin-per-integrime-evropiane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala