Dardan Sejdiu: Mustafa të jap dorëheqje, sepse më nuk ka kthim”.

Autori:Avdyl Pajaziti

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, në një prononcim për Klan Kosovën është shprehur se ky veprim i sotshëm i pozitës do të mbetet në histori.

“Sot Mustafa e ka shpërfaqë se sa anti-kombëtar është. Pas një manifestimi paqësor, ata arrestojnë njeriun që dha shumë për këtë vend. Çdo arrestim i 28 nëntorit të këtij viti do të mbetet në histori”, ka thënë ai.

Sejdiu qeverisjen e Mustafës e krahason me një ish kreun e Partisë Komuniste të Kosovës në vitet e ‘90-ta, Rrahman Morina.

“Veprimet e qeverisë sot janë të njëjtat sikurse të Rrahman Morina. Tash Mustafa duhet të jap dorëheqje, sepse më nuk ka kthim”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dardan-sejdiu-mustafa-te-jap-doreheqje-sepse-me-nuk-ka-kthim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala