Dallaveret e “Trainkos” e lënë Kosovën pa lokomotiva

Autori:Avdyl Pajaziti

Hekurudhat e Kosovës do të mbesin edhe për një kohë pa disa lokomotiva te reja. Dallaveret e ndërmarrjen publike “Tarinkos” të bërë në një tender kanë shtyrë blerjen e tyre.

Pretendimet për keqpërdorim në këtë tender i ka dhënë edhe Organi Shqyrtues i Prokurimit, ku ka kërkuar që tenderi “Furnizim me lokomotivë dizel më riparim gjeneral…” të kthehet në pikën zero.

Krejt këtë veprim ,OSHP e ka arsyetuar duke thënë se “Trainkos” ka shpërblyer me tenderë kompaninë e papërgjegjshme. Madje, në këtë tender asnjëra nga dy kompanitë kunkuruese nuk  ishte e përgjegjshme./Gazeta Fjala/.

Ky është vendimi i plotë i OSHP[së për “Tranikos”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dallaveret-e-trainkos-e-lene-kosoven-pa-lokomotiva/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala