Dalin dëshmi rrënqethëse se Rusia po vret civilë në Siri (Foto +18)

Autori:Avdyl Pajaziti

Fadi i vogël thërret në agoni, gjersa mjekët filluan t’ia heqin nga koka një metal të madh që kishte depërtuar thellë në kafkën e tij, shkruan Daily Mail.

3-vjeçari sirian është godritur nga një copë bombe 3-inqëshe, kur bombarduesit rus sulmuan vendlindjen e tij Gharnatah në Homs, transmeton Indeksonline.

Pamjet e tmerrshme të lëndimeve të fëmijës po mbahen nga mjekët sirian si dëshmi se sulmet ruse janë duke vrarë civilë të pafajshëm.

Moska zyrtare ka konfirmuar se avionët e saj kishin kryer tre sulme në ndërtesat e terroristëve në Homs, ditën kur Fadi është goditur. /Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dalin-deshmi-rrenqethese-se-rusia-po-vret-civile-ne-siri-foto-18/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala