Daily Mail: “Në Kosovë, uji i çezmës i papishëm

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas britanikes, Daily Mail, në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, uji i çezmës nuk është i pijshëm.

Në listën e shteteve të cilat nuk mund të pihet uji i çezmes, prestigjiozja britanike rendit edhe tre vendet e Ballkanit.

Sipas Daily Mail, pirja e ujit në këto vende do mund të shfaqte sëmundje si diarreja, hepatiti A dhe kolera.

Infografiku është postuar nga analizat e Just the Flight.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/daily-mail-ne-kosove-uji-i-cezmes-i-papishem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala