Daily Mail: Ja pse duhet zgjedhur Shqipëria për pushime (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Daily Mail i ka kushtuar një artikull turizmit në vendin tonë,  ku jep arsyet përse duhet vizituar nga turistët.

 Në artikull nënvizohet se Shqipëria duhet të jetë  në krye të listës së turistëve, jo vetëm për plazhet, por edhe trashëgiminë  kulturore.
Gazetarja Diana Preston është mahnitur nga Saranda, Butrinti, Gjirokastra e Berati. Ajo shkruan për Gjirokastrën se ndodhet në UNESCO, ndaj dhe duhet vizituar nga çdo turist.
Kalaja e Ali Pashë Tepelenës në Porto Palermo është një tjetër pikë që ajo ia sugjeron vizitorëve të huaj.
A visit to the hillside town of Gjirokastra, a Unesco World Heritage Site, should be on the list of any holidaymaker in Albania
The fortress is one of the city's most famed attractions
A stunning night view of Berat shows that the fun is definitely not over as night falls at the Unesco World Heritage Site
Albanian men gather at the Old Bazaar Quarter in Gjirokastra with its trademark cobbled, narrow streets
Why not visit the Castle of Ali Pasha Tepelene in the bay of Porto Palermo between Qeparo and Himare while in Albania?
Plenty to do: The bustling port of Saranda has pulsating techno music, beach parties, and people riding personal watercraft
Gjirokastra is famed for its castle, roads paved with  limestone and shale- and slate-roofed houses that look out to the Drina Valley

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/daily-mail-ja-pse-duhet-zgjedhur-shqiperia-per-pushime-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala