Daçiq vjen në Kosovë për të lobuar kundër Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

inistri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Kombeve të Bashkuara për Siguri, që do të mbahet me 21 gusht në Kosovë.

Daçiq gjithashtu ka paraljmëruar se do të marrë pjesë në një konferencë të Kombeve të Bashkuara në Meksikë, ku do të lobojë kundër njohjes së Kosovës të disa shtete të Amerikës Jugore, shkruajnë mediat serbe, transmeton ORAinfo.

Meksika, Trinidadi, Tobako, janë ndër 26 shtetet që bëjnë pjesë në Bordin Ekzekutiv të UNESCO që nuk e kanë njohur ende Kosovën. /ORAinfo/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/daciq-vjen-ne-kosove-per-te-lobuar-kunder-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala