Daçiq : Rusia njihet me hapat kundër Kosovës në UNESKO

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, e ka njoftuar sot ambasadorin e Rusisë në Beograd, Alexandar Cepurin, për hapat që Serbia po i ndërmerr lidhur me nismën për pranimin e Kosovës në UNESCO.

Ministri Daçiq ka theksuar rëndësinë e shqyrtimit të nismës së ardhshme për pranimin e Kosovës në UNESCO, për të cilën ai thotë se është e papranueshme për Serbinë.

Mëtutje, siç ka njoftuar Ministria e jashtme e Serbisë, është biseduar edhe për hapak praktikë që do të ndërmerren, gjatë kohës së mbledhjes së Këshillit Ekzekutiv të UNESCO-s në Paris, që mbahet në muajin tetor në Paris.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/daciq-rusia-njihet-me-hapat-kunder-kosoves-ne-unesko/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala