Daçiq, BE-së: Mos më prekni në Rusi

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë të mërkurën, se “Serbia kur bëhet fjalë për vendimet që merr BE, i përkrahë të gjitha, pos njërës; sanksioneve ndaj Rusisë’.

Duke folur gjatë një konference, për ‘integrimimin e Serbisë në BE, dhe politikat evropiane”, Daçiq ka shtuar se viteve të fundit Serbia ka bërë çdo gjë që BE i ka kërkuar, por kur bëhet fjalë për Rusinë, këtu nuk ka pajtime./Zëri/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/daciq-be-se-mos-me-prekni-ne-rusi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala