Contour Global e preferuara e qeverisë për ndërtimin e Kosovës së Re

Autori:Gazeta Fjala

Komiteti Ndërministror për projektin energjetik “Kosova e Re”, ka votuar për aprovimin e statusit të ofertuesit të preferuar, për  kompaninë amerikane Contour Global.

Me kete kompani do të vazhdohen fazat e tjera të ndërtimit të projektit Kosova e re.

Kjo u bë e ditur në një konferencë për media të Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, i cili tha se ndërtimi pritet të filloj në fund të vitit 2016 ose në fillim të vitit 2017.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/contour-global-e-preferuara-e-qeverise-per-ndertimin-e-kosoves-se-re/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala