Çollaku: MSA-ja nis së zbatuari në muajt e parë të këtij viti

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri I Integrimit Evropain, Bekim Çollaku, ka bërë me dije se në muajt e parë të këtij viti MSA-ja do të hyjë në fuqi deh do të nisë të zbatohet.

Ai ka thënë për “Epokanë e re” se programi kombëtar për zbatimin e MSA-së ka identifikuar të gjitha masat kushtetuese, legjislative dhe institucionale që duhet të ndërmerren me qëllim të zbatimit të obligimeve që rrjedhin nga marrëveshja.
Afati kohor për zbatimin e MSA-së është 10 vjet por, sipas Çollakut, ndërmarrja e reformave dhe zbatimi i obligimeve të saj në tre vjetët e para do t’i mundësojë Kosovës aplikim për statusin e vendit kandidat. /Epoka e re

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/collaku-msa-ja-nis-se-zbatuari-ne-muajt-e-pare-te-ketij-viti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala