Coca Cola pagoi shkencëtarët të mashtronin

Autori:Avdyl Pajaziti

“The Times“ ka zbuluar se Coca Cola ka shpenzuar miliona duke paguar shkencëtarët për të thënë se pijet me sheqer nuk shkaktojnë mbi peshë.

Gazeta ka raportuar që kompania gjigante e pijes Coca Cola, sponsori i lojërave Olipmpike, i Fifa World Cup dhe Rugby World Cup ka paguar miliona shkencëtarët, drejtorin e shëndetësisë dhe të gjithë që kanë ndikim në këtë çështje për të thënë që pijet me sheqer nuk shkaktojnë mbipeshë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/coca-cola-pagoi-shkencetaret-te-mashtronin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala