Çmimi nobel në shitje

Autori:Avdyl Pajaziti

Fizikanti i dalë në pension,Leon Lederman, i cili kishte fituar çmimin nobel në vitin 1988, ka vendosur ta shes atë në ankand, dhe çmimi minimal është 325,000 dollarë.

“Çmimi të cilin e kam fituar është duke qëndruar në raft për 20 vite”, tha 92 vjeçari Lederman. “Kam vendosur ta shes atë. Më duket gjë e logjikshme për të bërë”.

Ankandi online është duke u kryer nga ankandet e Nate D.Sanders, dhe mbyllet të entjet në mbrëmje, por vetëm nëse shuma e vendosur qëndron e pa sfiduar për gjysmë ore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cmimi-nobel-ne-shitje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala