Çmimi i naftës vazhdon të bie

Autori:Avdyl Pajaziti

Në tregun e produkteve, nafta referencë amerikan shënoi një rënie me 0.4 përqind në $43.77 për fuçi, pasi mori një goditje gjatë natës nga trendi i dollarit dhe qëndrimi se OPEC nuk kishte opsione veçse të mbante prodhimin në një treg me ofertë të lartë.

Nafta bruto amerikne kishte rënë në nivelin më të ulët të gjashtë viteve prej $42.03 për fuçi në fillim të kësaj jave.
Rënie me 0.13% shënoi dhe nafta referencë europiane, Brent, që tregtohet të premten rreth 54.36 USD për fuçi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cmimi-i-naftes-vazhdon-te-bie/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala