Çka do të ndodhte po ti hiqte armët Amerika?

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Amerikë çdo dit ndodhin afro 33 vrasje, dhe në qoftë se ata do ti largonin armët do të kurseheshin shumë jetë dhe shumë para.

Për një vit pa armë në Amerikë do të kurseheshin 12,000 vdekje (duke mos i përfshirë vetëvrasjet), do të evitoheshin 84,300 lëndime, dhe do të kurseheshin 174 miliard dollarë të cilat shkojnë për pagesa mjekësore. /GazetaFjala/

11225372_10153531025084060_5499288630759177884_o

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cka-do-te-ndodhte-po-ti-hiqte-armet-amerika/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala