Çitaku: UNESCO, shihemi vitin tjetër

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku ka reaguar pas lajmit të fundit se Kosova nuk ka arritur të pranohet në Agjencinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë – UNESCO.

“92 po, 50 jo. Shihemi vitin tjetër” ka shkruar ajo në llogarinë e saj në Twitter.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/citaku-unesco-shihemi-vitin-tjeter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala