Çitaku nis punën si ambasadore në SHBA

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadorja e re e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka bërë me dije se ka mbërritur në Uashington.

Çitaku ka shkruar në profilin e saj në “Facebook” se ndjehet e nderuar nga detyra e re që i ka dhënë shteti, dhe ka falënderuar vendin ku do të shërbejë për mikpritjen.

“Sapo kam arritur në Uashington. Shumë e nderuar me detyrën time të re. Faleminderit për mikpritjen e ngrohet”, ka shkruar Çitaku.

vlora

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/citaku-nis-punen-si-ambasadore-ne-shba/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala