Cilët aktorë do të stolisen sonte me Oscar?

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas pak çastesh do të fillojë e shumëpritura mbrëmja e ndarjes së çmimeve Oscar. Gazeta e famshme britanike, The Guradian, ka bërë një analizë cili aktor ka gjasat të fitojë çmimin më prestigjioz në kinematografi dhe cila aktore.

Sipas kësaj gazete, gjasat për aktorin më të mirë i ka Eddie Redmayane për rolin e Stephen Hawking në filmin The Theory of Everything.

Ndërsa, si aktore më e mirë favorizohet Julianne Moore për rolin e saj si Dr. Alice Howland në filmin Stil Alice. Sipas Guardian-it, kjo aktore jo vetëm që duhet ta fitojë Oscarin, por edhe do ta fitojë atë.

julian eddie-redmayne-getty-main

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cilet-aktore-do-te-stolisen-sonte-me-oscar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala