Cila është gjëja më me vlerë për njerëzit e këtij planeti?

Autori:Avdyl Pajaziti

Të shumtën e rasteve çdo gjë e gjykojmë sipas këndvështrimit tonë për botën. Por kultura të ndryshme kanë një interpretim ndryshe të dëshirave dhe jetës së tyre. Një anketë e realizuar nga Movehub na jep një pamje të qartë të asaj çfarë është më e rëndësishme në jetë tek njerëzit e kulturave të ndryshme.

Në fakt në këtë infografik nuk mungon as Shqipëria e shqipëtarët të cilët, parësore në jetë për ta janë të ardhurat.

Është e trishtë të mendosh se vendi jonë së bashku me Ukrainën dhe Moldavinë janë të vetmet shtetet qytetarët e së cilëve shqetësohen më shumë për të ardhurat dhe paranë.

Sot, shqetësimi kryesor i qytetarëve Europian është Shëndeti dhe Lumturia ndërsa ka edhe prej atyre shteteve Afrikane ku qytetarët e tyre shqetësohen për Edukimin.

oecd-map-1200px-5

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/cila-eshte-gjeja-me-me-vlere-per-njerezit-e-ketij-planeti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala