Chelsea ofertë për ‘Messi-në Japonez’

Autori:Avdyl Pajaziti

Ylli i FC Tokyo Yoshinori Muto ka qenë jashtëzakonisht mbresëlënës në ligën japoneze në këtë sezon, dhe presidenti i klubit Naoki Ogane ka zbuluar se Chelsea ka bërë një ofertë zyrtare për lojtarin.

Sipas Alex Harris të Daily Star, 22 vjeçari është quajtur “Messi  Japonez “, si rezultat i paraqitjeve të tij tërheqëse në pikën e sulmit në FC Tokyo, duke shënuar 16 gola në 37 paraqitje në  ligë.

Ogane ka deklaruar se klubi nga Stamford Bridge kanë shprehur interesin e tyre.

“Është e vërtetë se Chelsea na dërgoi një ofertë për Muto,” tha presidenti i FC Tokyo, për media’. “Kjo është një ofertë formale me kushte. Ata duan ta kenë atë në verë. “

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/chelsea-oferte-per-messi-ne-japonez/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala